خرید شرف الشمس و حکاکی اختصاصی به نام شما

سایت جواهر لوکس اقدام به تهیه نگین عقیق زرد و حکاکی دعای شرف الشمس در تاریخ آن می نماید و عزیزانی که تمایل به خرید نگین شرف الشمس که به صورت اختصاصی به نام و نیت ایشان تهیه و حکاکی شود دارند، می توانند قبل از تاریخ مقرر شده اقدام به ثبت سفارش نمایند تا در روز شرف الشمس به نام ایشان و با رعایت آداب مخصوص و به وقت حکاکی آن انجام شود.

پبشنهاد میکنیم قبل از خرید شرف الشمس ابتدا این مطلب را مطالعه کنید:

شرف الشمس چیست؟

شرف الشمس در اصل یک اتفاق نجومی است اما در حوزه جواهرات و سنگ های قیمتی به نگین عقیق زرد رنگ گفته می شود که روی آن حرز یا دعای شرف الشمس حکاکی شده باشد، اما حکاکی این دعا اصول و قواعد خاصی دارد که حتما باید رعایت شوند تا نتیجه مطلوب از همراه داشتن این سنگ حاصل شود و برای دارنده آن تاثیر گذار باشد.

حکاکی شرف الشمس روی عقیق زرد
حکاکی شرف الشمس روی عقیق زرد

زمان و موعد حکاکی شرف الشمس

حکاکی شرف الشمس باید در تاریخ ۱۹ حمل انجام شود که از سالیان دور تا کنون آن را معادل با ۱۹ فروردین دانسته اند و در تمامی این سالیان حکاکی آن در روز ۱۹ فروردین انجام می شود، عده ای از منجمان و صاحب نظران در علم نجوم اعلام کرده اند به دلیل حرکت تقدیمی زمین صورت فلکی حمل نسبت به نقطه اعتدال بهاری هر سال مقداری جابجا شده و این موضوع باعث تغییر زمان پدیده شرف الشمس شده و به عنوان مثال در سال نوشتن این مطلب توسط نویسنده (۱۳۹۶) تاریخ شرف الشمس معادل با ۱۷ اردیبهشت می گردد.

البته در عرف و میان بزرگان بازار جواهرات و اساتید حکاکی تاریخ شرف الشمس ۱۹ فروردین در نظر گرفته شده و تمامی نگین های شرف الشمس موجود در بازار تاریخ ۱۹ فروردین حکاکی می شود.

در فروشگاه جواهر لوکس تصمیم و انتخاب را بر عهده شما عزیزان قرار داده ایم مشتریان گرامی می توانند با توجه به اطلاعات اعلام شده تاریخ مورد نظر خود را انتخاب بفرمایند تا در همان تاریخ برای ایشان حکاکی شرف الشمس با رعایت تمامی آداب و اصول انجام شود. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ علمی و زمان نجومی شرف الشمس به مطلب بررسی زمان شرف الشمس در علم نجوم مراجعه کنید.

دعای شرف الشمس
دعای شرف الشمس

متن حکاکی شرف الشمس به چه معناست؟

دعای شرف الشمس از علوم غریبه است و در علوم غریبه به آن توصیه شده است و به همین دلیل هم معنی دقیق اشکال و حروف آن بر همگان مشخص و مغهوم نیست، برخی می گویند نوشته شرف شمس شامل ۷ اسم اعظم خداوند است (یا فرد، یا جبار، یا شکور، یا ثابت، یا ظهیر، یا خبیر، یا زکی) برخی دیگر حکاکی شرف الشمس را شامل ۵ اسم اعظم خداوند کلمات مبارکه « الله ؛ جمیل ؛ رحمن ؛ مومن ؛ نور » دانستند در رمز گشایی دیگر شرف الشمس را تشکیل شده از سیزده اسم اعظم خداوند دانستند:
۵ اسم اعظم از قرآن کریم
۴ اسم اعظم از تورات
۴ اسم اعظم از انجیل
که به حروف ابجد نوشته می‌شوند.
برخی دیگر بر این باورند که شرف شمس امضاء رمزی مولا علی (علیه السلام) است که این موضوع در کتاب «جنه‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است.

کفعمی در حاشیه کتاب می‏نویسد: «در بعضی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین (علیه السلام) نقل شده است که وقتی عازم جهاد بود در بین راه که استراحت می کردند این شکل ها را بر روی سنگی حک کرد و فرمود: این رمز پیروزی ماست. به نظر می‏رسد بیان چنین نقلی محکم نیست؛ چون سند این روایت تا امیرالمۆمنین(علیه السلام) ذکر نشده است.

برخی به ثبت نام موکل شمس را قبول دارند برخی می گویند دعای شرف شمس روی انگشتر حضرت سلیمان (علیه السلام) همراه با عبارت لااله الالله الملک الحق المبین ویا الملک لله حک شده بوده ولیکن عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالا تر از همه اینها است و حک کردن یا نوشتن آن کار هر کسی که واقف به علوم غریبه نیست نمی باشد، در سال یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در بهترین موقعیت خود در کل کهکشان ها قرار گیرد تا خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری داشته باشد.

شرف الشمس در نگاه فقها و بزرگان

مرحوم شیخ بهائی در کتاب سرّ المستتر می گویند: که شرف الشمس را باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته و با خود حمل نماید.

در کتاب «جنه‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است: این حروف (دعای شرف شمس) شکل اسم اعظم است، سپس در حاشیه کتاب یاد شده می گوید: در بعضی از کتاب های شیعه دیدم که از امیر المؤمنین (ع) نقل شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)

در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۹۷۷، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز مطالبی راجع به شرف شمس آمده است.

در کتاب ریحانه الادب هم ذیل نام “ابو البدر” از عالمان قدیم شهر اردبیل ، به نقل از او شرح مفصلی در باره شرف الشمس و حروف آن و اشعاری که به امام علی در مورد این حروف منسوب است و طرز نوشتن این حروف داده است.( ۱٫ ریحانه الادب، ، مدرس تبریزی ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خیام، ۱۳۷۴؛)

حضرت آیت الله مظاهری: “شرف الشمس مورد اعتماد است.”

در کتب قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده، شرف الشمس از علوم غریبه است و در دفع فقر و بیماری ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی تاثیر دارد.

علامه مبشر کاشانی در کتاب خود به زمان، آداب و کیفیت شرف شمس اشاره می‌کند و آن را از علوم غریبه می دانند.

در کتاب “جواهر مکنونه” که از کتب خطی اذکار است به شرف شمس اشاره شده است.

علامه حسن زاده آملی ( حفظه الله ) می نویسد :

چون شمس در هر دوره به حرکت خاصه خود به ۱۹ حمل رسد، و آن در هر سال شمسی مطابق با ۱۹ فروردین ماه شمسی خواهد بود، در آن یک شبانه روز ، حروف عالیات شرف شمس را که هفت و سیزده اند ، بر نگین انگشتری حک کنند.و چنان انگشتری مزین به شرف شمس را نزد خواص شرفی خاص است .دروس هیئت و سایر رشته های ریاضی ج۱-ص۷۱٫

در مورد شکل شرف شمس و برخی از خواصش حضرت علامه حسن زاده آملی در کتاب هزار و یک نکته ص ۷۹۸ نقل کرده اند:

اولى خاتمى همى باید ******* که بود پنج گوشه آن خاتم

لیک شرط نوشتنش این است ******* که نراند بر آن دوباره قلم

بنویسد عقیب آن سه الف ******* که صد و یازده بود برقم

بر سر هر سه چون سنان مدى ******* بکشد آنچنان که نبود خم

بعد از آن میم بی دمى باشد ******* که بود کور و چشم او بر هم

پس بود نردبان سه پایه ******* که نباشد از آن زیاد و نه کم

بعد از آن چار الف بود هم سر ******* چو انامل ستاده پهلوی هم

هست آنگاه ها و پس واوى ******* که بود کج به هیأت محجم

سیزده حرف باشد اینصورت ******* هر یکى در صفا چو باغ ارم

چار حرف وى است از تورات ******* چار ز انجیل عیسی مریم

پنج حرف دگر ز قرآنست ******* اسم اعظم همین بود فافهم

ای تویی حامل چنین اسما ******* ایمنی از همه بلا و سقم

نگزد مار و عقربت هرگز ******* نشوی تا تویی غمین و دژم

از وبا و علل تو آزادی ******* و ز تب و درد و جملگی الم

بسیاری از نکات و اصول شرف الشمس را می توان از اشعار بالا استخراج نموده که در طول ای مطلب به آن اشاره شده است.

خواص و فواید شرف الشمس چیست؟

البته که امید اول همه ما خدا و اهل بیت (ع) هستند و باید حاجات خود را از ایشان بخواهیم و درکنار آن شرف الشمس انشاالله موثر باشد. خواص شرف شمس از دو جنبه اهمیت دارد یکی در خواص بی نظیر خود سنگ عقیق نهفته است و دیگری در قدرت اسم اعظم الهی که پشت نگین حکاکی می شود. چندی از خواص  عقیق شرف الشمس کارگشای بسیار قوی، دفع فقر، حفاظت اموال، باز شدن ابواب رزق و روزی، دفع بیماری، حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دشمنان، کسب عزت و مقام است. بی شک آثار سریع و متداوم این نگین در گسترش رزق و روزی مورد تایید همگان است و گشایش امور را در سریعترین زمان به شکل کاملا مشهودی ایجاد می نماید.

عقیق شرف الشمس

دعای شرف الشمس را می توان روی هر سنگ زرد رنگ و یا حتی کاغذ زرد نوشت اما توصیه شده برای دعای شرف الشمس از سنگ عقیق زرد و یا عقیق یمنی زرد استفاده شود.

اصول و آداب حکاکی شرف الشمس

نوشتن شرف الشمس همراه با رعایت آداب خاصی توصیه شده که از این میان می توان به :

انجام غسل مستحبی با نیت روز شرف الشمس در بامداد آن روز و بعد از خواندن نماز صبح

پوشیدن لباس هایی به رنگ روشن (سفید و زرد طلایی) و عدم استفاده از لباس های مشکی و تیره

رفتن به دامان پاک طبیعت و یا اماکن متبرکه و مقدس و قرار داشتن در مکان پاک جهت انجام اعمال روز شرف الشمس

رو به قبله بودن

استفاده از شمع و بخورات خوشبو و عود حین انجام اعمال

تلاوت سوره های مبارکه قدر، شمس، نور، واقعه، یوسف، کهف، ص، ق و فاطر.

در صورتی که انجام دهنده اعمال روز شرف الشمس از لحاظ معنوی دارای مراتب و درجات عالیه باشد اثرات آن دعا و یا انگشتری بیشتر می شود.

دارنده دعای شرف الشمس دو رکعت نماز به نیت سلامتی حضرت ولی عصر (عج) خوانده و در پایان نماز ۱۹ مرتبه << بسم الله الرحمن الرحیم >> و ۱۹ مرتبه صلوات بفرستد و سپس سوره های مبارکه بالا را تلاوت نماید و به فقیری کمک کند.

بهتر است دعای شرف الشمس هر ساله تجدید شود و یا روی اثر حکاکی آن مجدد خراشانده شود و تازه گردد.

البته عده ای با چله نشینی و بیابان خوابی و وسواس اینکه آلیاژ مس و طلا با چه عیاری ساخته شود و چه نقشی زده شود و چند روز در ابریشم سرخ زیر چه فرایندی را طی کند و چه دعایی بر آن خوانده شود و … اصول و آداب شرف الشمس را بسیار پیچیده می دانند که البته در این مورد هم همانند بحث معنی اشکال و متون دعا و زمان انجام آن اطلاعات متفاوت است اما قطعا همراه داشتن سنگ عقیق توسط تمامی ائمه و بزرگان توصیه شده و تجربه افراد مختلف در طول سالیان سال حاکی از اثرات مثبت همراه داشتن این سنگ پر انرژی در امور روزانه و زندگی افراد است و مزین کردن این سنگ سرشار از خواص بی نظیر به اذکار و ادعیه بر قدرت آن خواهد افزود.

شایان ذکر است که خیلی از افراد هر ساله اثرات مطلوبی از انگشتر و یا دعای شرف الشمس مشاهده نموده و به خیلی از حوائج مهم خود با توکل بر خدا و توسل به ائمه معصومین (ع) رسیده اند.

از آنجایی که به همراه داشتن سنگ عقیق بسیار توصیه شده است ، لذا دعای شرف الشمس را بر روی سنگ عقیق زرد (یا نارنجی) حکاکی می کنند.
با این کار ، شخص استفاده کننده هم از خواص سنگ عقیق بهره مند می‌شود و هم خواص شرف الشمس را استفاده می‌برد. (عقیق شرف الشمس)
در حقیقت بهترین و آسان ترین راه استفاده از شرف الشمس نیز همین است.

خرید عقیق شرف الشمس

می‌توانید عقیق شرف الشمس را بصورت نگین تک تهیه کرده و آن را داخل کیف یا جیب خود داشته باشید.
می‌توانید از انگشتر ، مدال و یا . . . که نگین عقیق شرف الشمس دارند استفاده نمایید.
می‌توانید هر کدام از محصولات را که مد نظر دارید انتخاب نمایید تا نگین آن را با نگین عقیق شرف الشمس تعویض نماییم.

شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در این‌باره با ما در میان بگذارید. کارشناسان جواهر لوکس آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
عزیزانی که تجربه استفاده از شرف الشمس را دارند می توانند تجربه خود را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر دوستان به اشتراک بگذارند.

برای مشاهده و خرید عقیق شرف الشمس اینجا کلیک کنید

برای مشاهده و خرید انگشتر عقیق شرف الشمس اینجا کلیک کنید

برای مشاهده و خرید گردنبند عقیق شرف الشمس اینجا کلیک کنید

 

logo-samandehi